
Besøk hos Birgit og Halvar Selbekk på Nesset i sommer.
Kanskje har du lagt merke til den fantastiske hagen ute på Nesset, når du kjører utover til Selnesen? Den er anlagt av Birgit og Hallvard Selbekk, som kjøpte stedet for ei tid tilbake. Tidligere bodde Kristoffer, Anna og Johan Singstad der. Mange husker kanskje besøk der ute i sin barndom. Et nydelig sted, men du verden så værhardt. Det var ikke mange busker og planter der ute. Birgit og Halvard har imidlertid anlagt en fantastisk hage på området, og Halvards roser er et utrolig syn, hvor de vokser oppover og over tak og vegger. Halvard tar seg av Rosene, mens Birgit supplerer med stauder og krukker.



Paret har anlagt en fantastisk hage, hvor Halvar har over 200 ulike rosetyper, omtrent 400 roser totalt. Halvars roser er en hel vitenskap, med genetikk, bestefarroser til andre roser osv. Det er en stor opplevelse å få gå rundt i hagen sammen med Hallvar, mens han forklarer, – og hvordan er det mulig å få til en slik hage på en så værhard plass?



Hagen har flere rom, og i tillegg til nydelige roser rundt og over fjøset og rundt huset, fortsetter hagen ned til sjøkanten. En drømmehage, og en stor opplevelse.

































Gården Nesset var i tidligere tider tollstasjon.


















Tusen takk for flott og interessant omvisning i rosehagen, dette var stas og inspirerende. Hallvar påpeker at blomstringen allerede har vært på topp, men sannelig var det mye vakkert i hagen fremdeles. Tusen takk.